III Integracyjny Turniej Sprawnościowy „Bezpieczna droga” 2017

To już trzecia edycja Integracyjnego Turnieju Sprawnościowego „ Bezpieczna droga” organizowana z inicjatywy WTZ im. Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu, a jednocześnie pierwsza, w której udział wzięła reprezentacja uczestników WTZ z Tolkmicka.

Wydarzenie o charakterze edukacyjno – sportowym przyciągnęło uwagę wielu drużyn. Celem spotkania było przede wszystkim propagowanie pozytywnych relacji interpersonalnych wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego, poznawanie i utrwalanie wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego wśród rowerzystów i pieszych oraz rozwijanie umiejętności praktycznych w obszarze udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Zawodnicy zmagali się w konkurencjach praktycznych: jazda rowerem zwykłym i trójkołowym na torze sprawnościowym oraz pierwsza pomoc przedmedyczna, a także w konkurencji teoretycznej z podstawowej wiedzy o ruchu drogowym.

WTZ Tolkmicko w klasyfikacji grupowej zajęło V. miejsce, natomiast w zmaganiach indywidualnych, jeden z Naszych uczestników zdobył I. miejsce w kategorii wiedzy teoretycznej.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólnie spędzony aktywnie czas!

 

ułatwienia dostępu