Integracyjny Bieg Terenowy WTZ „Bażantarnia 2015”

Pierwsze wydanie tego typu imprezy sportowo – rekreacyjnej w Elblągu, zorganizowane zostało z inicjatywy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu we współpracy z elbląskim Klubem Orienteeringu „ Gryf” oraz Restauracją „ Myśliwska”, w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych na terenie Parku Leśnego Bażantarnia. Zawody wspierali również żołnierze z 2. elbląskiego Dywizjonu Przeciwlotniczego.

W Biegu uczestniczyło 12 drużyn z 10 placówek Warsztatów Terapii Zajęciowej z miejscowości: Elbląg, Tolkmicko, Marzęcino, Susz, Morąg, Gdańsk, Frombork, Władysławowo, Kamiennik Wielki. W skład drużyn startujących w biegu wchodziło 6 osób: troje uczestników wtz, jeden instruktor terapii z danej placówki, a także dwoje wolontariuszy – studentów elbląskich uczelni.

Zawodnicy, oprócz pokonania trasy o dystansie 3 km, zmierzyli się również z zadaniami sprawdzającymi ich sprawność fizyczną oraz umiejętności motoryczne, na specjalnie dobranym i przygotowanym leśnym torze przeszkód.

Celem zawodów w zamyśle organizatorów spotkania, była szeroko rozumiana integracja społeczna, a także propagowanie aktywnych form wypoczynku.

Wszystkie drużyny otrzymały indywidualnie nagrody, symboliczne pamiątki oraz puchary drużynowe.

WTZ w Tolkmicku, serdecznie dziękuje za emocje i wrażenia, jakich doświadczyliśmy podczas tego wyjątkowego wydarzenia sportowego !

Dodaj komentarz

ułatwienia dostępu