Najpiękniejsza Palma Wielkanocna

To już dziesiąta edycja konkursu „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”, organizowana przez Kościół pw. Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, która w tym roku ewoluowała zasięg odbiorców z lokalnej społeczności aż do ram konkursu Regionalnego.

W starciach o tytuł Najpiękniejszej Palmy, wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum w Tolkmicku oraz najmłodsi podopieczni z Przedszkola Miejskiego, Ośrodek Kultury i Dom Pomocy Społecznej, a także szkoły i stowarzyszenia z terenu gminy Tolkmicko.

Prace podzielono na kategorie, m.in.: kategoria szkoły podstawowe, kategoria: rodziny i przyjaciele, kategoria – przedszkola, kategoria: stowarzyszenia, warsztaty, zespoły.

Przyznano liczne Nagrody Specjalne za  szczególnie niewyróżniające się prace, m.in.: Nagroda Specjalna za najwyższą palmę w konkursie i wkład pracy, Nagroda Specjalna za wykonanie i symbole patriotyczne, Nagroda Specjalna za bogactwo formy, Nagroda Specjalna za innowację

WTZ oceniany był w kategorii: stowarzyszenia, warsztaty, zespoły. Grupie uczestników biorących udział w konkursie przyznano Nagrody specjalne za połączenie tradycji i nowoczesności.

W procesie skonstruowania i zaprezentowania Palmy, szczególnie zaangażowali się uczestnicy pracowni terapeutyczno – opiekuńczej oraz życia codziennego, którym gorąco gratulujemy !!!

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy okolicznościowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu , Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku i Parafię św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

Dodaj komentarz

ułatwienia dostępu