XIX Festyn Integracyjny „Jesteśmy Razem” w Olsztynie

To już XIX edycja Festynu Integracyjnego „ Jesteśmy Razem” na rynku Starego Miasta w Olsztynie organizowanego z inicjatywy Warmińsko – Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, w którym udział wzięła grupa uczestników WTZ w Tolkmicku.
Głównym celem imprezy, było przybliżenie i prezentacja dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych, jak również pobudzenie współpracy między partnerami społecznymi, organizacjami pozarządowymi, służbami społecznymi i wolontariatem.

To majowe spotkanie skierowane do mieszkańców województwa Warmińsko – Mazurskiego, którego intencję stanowiła integracja osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym poprzez wspólna zabawę i wypoczynek.
Festyn uświetniły występy artystyczne osób niepełnosprawnych przeplatane występami olsztyńskich grup muzycznych, liczne zabawy, konkursy i prezentacje, a także pokaz medycyny ratunkowej.

ułatwienia dostępu