XVIII Mistrzostwa Polski w Siatkówce na Siedząco

Reprezentacja uczestników WTZ, przybrała role kibiców podczas XVIII. wydania Mistrzostw Polski w Siatkówce na Siedząco Elbląg CUP Edycja Wiosenna. Organizatorem wydarzenia oraz gospodarzem imprezy, był Integracyjny Klub Sportowy „ATAK” w Elblągu.

Turniej odbył się w Hali Sportowo Widowiskowej HSW MOSiR w Elblągu. Realizatorzy wydarzenia, mieli zaszczyt gościć 10 zespołów sportowych, w tym 4 zagraniczne: Japonia, Łotwa, Kazachstan, Ukraina. Pozostałe drużyny, stanowiły zespoły z Polski.

W kategorii kobiet, wystąpiła kadra Klubu IKS ATAK z Elbląga, natomiast grupę mężczyzn z Elbląga, reprezentowali zawodnicy, będący jednocześnie Aktualnym Mistrzem Polski w tej dyscyplinie sportowej – IKS ATAK.

W zamyśle kibicowania naszych podopiecznych, było obserwowanie rywalizacji sportowej osób niepełnosprawnych, nabywanie motywacji w pokonywaniu ograniczeń. Ponadto, przekonanie się, iż praca nad pokonywaniem barier psychofizycznych wywiera pozytywny wpływ na szeroko rozumianą rehabilitację.

Podopieczni WTZ uświadczyli się w przekonaniu, iż idea organizowania zawodów sportowych i imprez integracyjno – rekreacyjnych, zasługuje na szczególne poparcie, ponieważ przypomina i podkreśla funkcję sportu w procesie rewalidacji, kompensacji oraz akceptacji własnych dysfunkcji, ale również środowiska lokalnego.

 

Dodaj komentarz

ułatwienia dostępu